WOŚP zebrała w powiecie obornickim ponad ćwierć miliona

WOŚP zebrała w powiecie obornickim ponad ćwierć miliona

POWIAT OBORNICKI. Opadły emocje, trwają rozliczenia, dziś można już poinformować, że podczas tegorocznego finału WOŚP oddało się zebrać rekordowo ponad ćwierć miliona złotych.
Z Ryczywołu do WOŚP trafiły w 2019 roku niemal 43 tysiące złotych. To nie jest cała kwota, bowiem na terenie gminy działały bardzo prężnie aż dwa sztaby, ten ryczywolski oraz sztab WOŚP przy szkole w Ludomach, a warto pamiętać, że był to ich jubileuszowy, dwudziesty finał WOŚP.
Wolontariusze ludomscy zbierali pieniądze w szkole, na ulicach w swej wsi, z zakupu serduszek, dochodu z kawiarenki w dniu koncertu oraz z orkiestrowej zabawy. Nie tylko zbierali pieniądze, ale je także odwieźli osobiście do Warszawy. Było to 12 740 złotych, które wraz z 43 tysiącami z Ryczywołu dają rekordową kwotę ponad 57 tysięcy złotych.
W Obornikach kwestowano do puszek i z licytacji. Zebrano aż… 145 659,79 zł, więc i tu został pobity kolejny rekord dowodzący, że nieważne miejsce, nie jest ważne czy nadziela była handlowa czy nie, nieważna też była pogoda, ale wielkie serca i hojność wobec ważnego celu jakim jest wspieranie niedofinansowanych szpitalnych oddziałów dziecięcych.
Wolontariusze z Rogoźna uzbierali podczas kwestowania i licznych licytacji ponad 60 tysięcy złotych.
W tym roku Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał, według dotychczasowych, wciąż jeszcze nieoficjalnych wyliczeń, w całym powiecie obornickim kwotę ponad 265 tys. zł.

Podobne artykuły