Mercedesem po złom

Mercedesem po złom

OBORNIKI. W poniedziałek oborniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież złomu.
Dochodziła już północ, gdy policję powiadomiono o dwóch mężczyznach przerzucających złom przez płot. Funkcjonariusze patrolujący miasto zostali skierowani do jednego ze skupów złomu działających na terenie Obornik, by sprawdzić, co się tam dzieje. Kiedy dotarli na miejsce zauważyli zaparkowany wzdłuż płotu pojazd dostawczy marki Mercedes z otwartymi drzwiami. We wnętrzu samochodu znajdowały się różnego rodzaju elementy metalowe.
Patrol ruszył na teren mieszczącego się tam skupu. Mundurowi dostrzegli dwóch mężczyzn, którzy widząc policjantów próbowali się ukryć. Chwilę później byli już w rękach stróżów prawa.
Sprawcami okazali się mężczyźni w wieku 25 i 36 lat. Oboje usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży złomu różnego asortymentu. Podejrzani trafili do policyjnej celi, a pojazd, którym przyjechali, na parking strzeżony. Grozi im do 5 lat więzienia.
A swoją drogą jak szybko zmiana się świat. Jeszcze niedawno informowaliśmy o złomiarzach wywożących łupy ręcznymi wózkami, dziś jadą na robotę Mercedesami.

Podobne artykuły