Parking przy pływalni

Parking przy pływalni

OBORNIKI. O tym, jak potrzebny jest parking przy obornickiej pływalni wie każdy, kto korzystał z jej części rekreacyjnej, konferencyjnej czy placu zabaw, a niebawem pojawi się w pobliżu pływali jeszcze przedszkole. Problemem, prócz pieniędzy na inwestycję, była też sprawa własności terenu, na którym parking mógłby powstać. Po długich rozmowach z zarządem Lasów Państwowych władzom gminy i dyrekcji PWiK udało się dojść do porozumienia. PWiK musiało pokryć koszt odleśnienia działki, a potem zabrać się do wycinki stojących tam sosen.
Powstanie tam parking, jeden od strony ulicy Czarnkowskiej i drugi mniejszy na tyłach Centrum Rekreacji Oborniki. Łącznie powstanie tam 120 miejsc postojowych.
Koszt inwestycji został wyceniony na 800 tys. złotych.
Prezes Tomasz Augustyn ma nadzieję, że znajdzie wykonawcę gotowego na wykonanie prac poniżej tej ceny. Firm drogowych przybyło, a ilość inwestycji samorządowych zdecydowanie spadła, więc być może uda się wybudować parking za około 600 tysięcy, tym bardziej, że plac budowy nie wymaga objazdów i jest w dogodnej lokalizacji.
Tomasz Augustyn chce na początku przyszłego roku ogłosić przetarg z górną kwota, jaką może na inwestycję przeznaczyć oraz zastrzeżeniem, że w razie cen wyższych przetarg odwoła. Jako że wielokrotnie dowiódł, jak dobrym jest menadżerem, plan może się powieść, a oborniczanom przybędzie kolejny wielki parking.

Podobne artykuły