Mikołajki w  Bajeczce

Mikołajki w Bajeczce

OBORNIKI. Najstarsze przedszkolaki z grup: „Smerfy” i „Pinokio” Przedszkola nr 1 „Bajeczka” w Obornikach brały udział w „Nocnym oczekiwaniu na Mikołaja”. Przed niezwykłym noclegiem w przedszkolu najpierw czekał na dzieci dzień emocjonujący i pełen niespodzianek. Przed południem przedszkolaki wyruszyły w podróż do „Świątecznej Krainy” w Dziekanowicach, aby odwiedzić „Wioskę Świętego Mikołaja”. Tam przedszkolaki poznały przesympatyczne elfy, które zaprosiły je do wspólnej zabawy. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez pomocników Świętego Mikołaja. I tak każdy przedszkolak miał niebywałą okazję stworzyć własny las w słoiczku oraz zaprojektować i pomalować lniany woreczek. Uwieńczeniem pobytu w „Świątecznej Krainie” było spotkanie z dobrym Świętym Mikołajem, który z cierpliwością przyjmował zamówienia na bożonarodzeniowe prezenty.
Po powrocie do Obornik starszaki spakowały prezenty dla potrzebujących i wybrały się z nimi do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie spotkały się z księdzem. Razem odśpiewały wesoło kilka ulubionych kolęd i piosenek. Gdy dzieci wróciły do „Bajeczki”, zaopatrzone w latarki udały się na poszukiwanie Świętego Mikołaja. W trakcie tej niecodziennej akcji, natrafiły na filmową wiadomość od niego. Gdy przedszkolaki wysłuchały zaleceń Mikołaja, stała się rzecz niezwykła. Jakież było ich zdziwienie, gdy nagle zobaczyły schodzącego z dachu we własnej osobie po drabinie Mikołaja . Pulchniutki, sympatyczny brodacz wyściskał dzieci i porozmawiał o ich zachowaniu, oczywiście prawie idealnym. Nie omieszkał również zapytać o zachowanie pań.
Mikołaj, oczarowany śpiewem i tańcem przedszkolaków postanowił obdarować wszystkich prezentami. Po tych wszystkich niesamowitych atrakcjach i przeżyciach nadszedł czas, aby szykować się do snu. Przedszkolaki wzorowo przebrały się w piżamki i po (obowiązkowej) wojnie na poduszki całe przedszkole Bajeczka i jego nocni goście pogrążyli się we śnie. I tak tradycji znów stało się zadość. opowiedziały o tym wyjątkowym dniu opiekunki – Anna Kędzierska i Magdalena Glabiszewska.
Jak się okazało, nie był to koniec niespodzianek. „Mikołajki” w „Bajeczce” to zawsze radosny i ekscytujący dzień dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci przybyły ubrane na czerwono i obejrzały świąteczne przedstawienie zaprzyjaźnionego Teatru Promyk „O złotym dzwonku Świętego Mikołaja”. Zapracowany Mikołaj znalazł odrobinę czasu i ponownie pojawił się w przedszkolu, by zostawić upominki w bucikach i pomachać milusińskim.

Podobne artykuły