Kolej metropolitalna ruszyła – przystanek w Bogdanowie otwarty

Kolej metropolitalna ruszyła – przystanek w Bogdanowie otwarty

POWIAT OBORNICKI, BOGDANOWO. Od niedzieli 15 grudnia ruszyła kolej metropolitalna. Podróżnym z Rogoźna czy Obornik udającym się do Poznania doszły cztery nowe przystanki: Poznań Podolany, Złotniki Osiedle Grzybowe, Złotkowo i Bogdanowo.
Najwięcej emocji dostarczał ten ostatni. Drogowcy i kolejarze zdążyli go przygotować w ostatniej niemal chwili. Wschodni peron oznaczony numerem dwa został dokończony, wybudowano całkiem wygodne schody. Niepełnosprawni i matki z wózkami będą musiały na razie pozostać w domach, bo droga na peron może okazać się dla nich nie do pokonania. Jest natomiast obietnica rychłej budowy podjazdu, no może nie tak rychłej, ale za to pewnej.
Na peronie pojawiły się tablice informacyjne. Niestety, nie pojawiły się wiaty. Pociągi będą jeździły dość często, więc mknący na deszczu i śniegu przy dobrym planowaniu zmokną jedynie powierzchniowo. O wyborze dogodnego połączenia nie powinno być problemu, a świadczyć o tym może fakt, iż na tablicy z odjazdami są aż 62 pozycje.
Na razie wojewódzkiemu przewodnikowi nie udało się jeszcze uzyskać wszystkich zamówionych składów pociągów. W tej sytuacji pojedzie część starych składów, część wyremontowanych i dostosowanych do potrzeb nowoczesnego pasażera oraz część nowiutkich Elfów. Najważniejsze jednak, że ruszyły.
Miniona niedziela była pierwszym dniem przyłączenia Bogdanowa do kolejowej reszty świata.

Podobne artykuły