Skarga na dyrektor szkoły w Rogoźnie

POWIAT OBORNICKI. Na adres starostwa powiatowego płynęła skarga na dyrektor Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie Romanę Mędrzak, dotycząca dziejących się ponoć pod jej zarządem i z jej winy nieprawidłowości.
Znaczna część owych zarzutów trafiła pod osąd radnych z komisji skarg i wniosków. Częścią zajęła się też komisja rewizyjna, badająca wydatki szkoły związane z obozami wojskowymi, wydatki na delegacje i wyjazdy służbowe oraz na materiały reklamowe.
Jeden z zarzutów wylądował na biurku starosty Zofii Koteckiej, a dotyczył on niecodziennego sposobu zlecenia samej sobie pewnych prac, oceny ich wykonania i pobrania za to konkretnych pieniędzy. Z dokumentów wynika ponoć, że Romana Mędrzak zleciła sama sobie jedno z działań, sprawdziwszy wykonanie dzieła zapłaciła sobie za to z budżetu szkoły 900 złotych. Starosta nie zgodziła się z takim trybem działania nakazując Romanie Mędrzak zwrot pieniędzy, nie wchodząc w kwestie wykonania zlecenia. Samo zlecenie sobie i wynagrodzenie za dzieło nie mieści się bowiem w kanonach postępowania. Romana Mądrzak pieniądze oddała. Zofia Kotecka ukarała też panią dyrektor formalnym upomnieniem, co skutkuje pozbawieniem jej corocznej nagrody starosty.
Jednocześnie obie wspominane tu już komisje zbliżają się do końca ustaleń, a swoje wnioski chcą opublikować całkiem oficjalnie na stronie starostwa i to jeszcze w grudniu. Co w nich będzie, tego jeszcze nie wiadomo, ale chyba gdyby w skardze nie było niczego istotnego, to jej badanie nie trwałoby tak długo i nie bardzo byłoby co publikować.

Podobne artykuły