Pijani za kółkiem

Pijani za kółkiem

OBORNIKI. W minioną sobotę policjanci obornickiej drogówki, patrolując drogi gminy Oborniki, zatrzymali do kontroli kobietę kierującą samochodem marki Dacia. Jej sposób jazdy zdradzał, że kobieta może być pijana. W trakcie badania trzeźwości alkomat wskazał u niej 2,5 promila alkoholu. 39-letnia oborniczanka straciła prawo jazdy. Teraz czeka na rozprawę sądową. Grożą jej dwa lata więzienia.
Na początku ubiegłego tygodnia w godzinach porannych policjanci ujawnili na terenie Obornik kolejnego pijaka za kółkiem Tym razem na podwójnym gazie został przyłapany 43-latek, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen. Zatrzymany kierowca wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Jazda w stanie nietrzeźwości nie była jedynym przestępstwem, którego dopuścił się oborniczanin. W wyniku policyjnych czynności okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny może trafić do więzienia na 5 lat.
Niebawem planowane są zmiany w taryfikatorze kar za jazdę pod wpływem oraz za przekraczanie dozwolonej prędkości. Znaczna ich część może wzrosnąć nawet 10-krotnie, a na liście kar dodatkowych jest utrata samochodu, jako narzędzia przestępstwa.

Podobne artykuły