Jak odbić się od dna?

Jak odbić się od dna?

OBORNIKI. W piątek w sali kameralnej Obornickiego Ośrodka Kultury miało miejsce niezwykłe spotkanie z wyjątkowym gościem. Spotkanie niezwykłe, ponieważ pierwsze w zorganizowanym przez grupę Savethedate w klubie „Ważne pytania”, którego celem jest podejmowanie istotnych tematów życia duchowego, społecznego, kulturowego.
Temat pierwszego spotkania brzmiał „Jak odbić się od dna”, a wyjątkowym gościem, który odpowiedział na zaproszenie organizatorów był Bartek Krakowiak. Opowiedział on o swoim życiu, w którym nie raz sięgnął dna, doznając trudów życia rodzinnego, dorastając bez ojcowskiej miłości i akceptacji, a szukając pocieszenia poza domem wpadł w pułapkę uzależnień. Dał świadectwo o mocnej ingerencji Boga w jego życiu, którego obecności doświadczył m.in. na szlaku pielgrzymki do Medugorje. Spotkanie współtworzyła również przybyła na nie publiczność, realizując tym samym cel organizatora. Poruszeni tym co usłyszeli, dopytywali gościa o trudy pielgrzymowania, jego obecne życie i plany na przyszłość.
Bartek Krakowiak tego samego dnia spotkał się również z młodzieżą w obornickim liceum i jak sam wspomniał w czasie rozmowy w OOK, młodzież uważnie i z zaciekawieniem słuchała o jego drodze nawrócenia. – Często przecież dzieje się właśnie tak, kiedy to doświadczenia jednego człowieka stają się przestrogą i nauką dla drugich, a przekazane świadectwo życia daje siły, by odbić się od dna. Należy dodać, że właściwy odbiór słuchaczy piątkowych spotkań był wynikiem niezwykłej autentyczności i szczerości wypowiedzi Bartka.
Być może kolejni goście, którzy zasiądą w klubie „Ważne pytania”, także zgromadzą wokół siebie tych, którzy oczekują istotnych dla siebie odpowiedzi.
Kolejne takie spotkanie odbędzie się 6 grudnia o godz. 19.30 w OOK. Tym razem gościem będzie Szymona Hołownię, dziennikarza, pisarza i publicystę a ostatnio także polityka, z którym będzie można porozmawiać o wierze w epoce smartfonów.

Podobne artykuły