Pożegnanie Haliny Jaxa-Bykowskiej

Pożegnanie Haliny Jaxa-Bykowskiej

OBORNIKI. Z przykrością informujemy, że w wieku lat 95 odeszła Halina Jaxa-Bykowska. Była dobrze wszystkim znaną mieszkanką Obornik, a przede wszystkim lekarzem pediatrą.
W roku 1961 otrzymała angaż na stanowisko ordynatora oddziału dziecięco-noworodkowego w obornickim szpitalu. Oddział ten, na którym przebywało ponad 40 małych pacjentów organizowała od podstaw. W pracy zawodowej zawsze wyróżniała się ogromnym oddaniem i zaangażowaniem.
Uśmiech i ujmująca serdeczność były stałym atrybutem Pani Haliny w kontaktach z dziećmi i ich rodzicami. W roku 1964 została wyróżniona przez władze wojewódzkie odznaką honorową „Za zasługi dla rozwoju województwa poznańskiego”. W roku 1972 odznaczono ją Srebrnym Krzyżem Zasługi, a w roku 1978 otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. W latach 1978-1982 pełniła funkcję radnej Rady Narodowej Miasta i Gminy Oborniki. W roku 1981 została wyróżniona przez Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”. W uznaniu zasług w 2016 roku odznaczona została medalem „Zasłużony dla Ziemi Obornickiej”.
Odejście Haliny Jaxa-Bykowskiej zamyka pewien rozdział obornickiej listy tych lekarzy, po których pozostanie wspomnienie i tęsknota.

Podobne artykuły