W gminie Oborniki wysyp przedszkoli

W gminie Oborniki wysyp przedszkoli

OBORNIKI. W Obornikach powstanie nowe przedszkole. Jeszcze go nie ma, ale już ma nazwę – Książę Szaranek.
Niemal większość czytelników zapewne zna najpopularniejsze dzieło Antoine de Saint Exupery’ego pod tytułem „Mały Książę”. Może jednak nie każdy wie, że w gwarze poznańskiej Mały Książę to Książę Szaranek i stąd owa nazwa.
Przedszkole stanie na działce znajdującej się przy zbiegu ulic Czarnkowskiej i Chłopskiej w Obornikach. Punkt jest bardzo dogodny i z dobrym dojazdem.
Swego czasu planowano tam budowę stacji paliw, ostatecznie będzie przedszkole bardzo dobrze skorelowane z osiedlam Bielawy, a i Leśnym.
Na terenie budowy rozpoczęły się już prace ziemne, a placówka ma być otwarta już we wrześniu przyszłego roku. Zostaną wówczas uruchomione tam dwa oddziały dla 50 dzieci, a placówka będzie działała na takich samych zasadach jak wszystkie inne gminne przedszkola publiczne, choć jest to inicjatywa prywatna. Będzie ono miała powierzchnię 80 metrów kwadratowych, a architektura budynku ma być niebanalna. Na terenie przedszkola zostanie utworzona sala „Doświadczania Świata”, w której znajdzie się specjalistyczny sprzęt do prowadzenia zajęć terapeutycznych i zajęć z integracji sensorycznej dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Choć do obornickich przedszkoli uczęszcza obecnie prawie tysiąc dzieci, to także się bardzo przyda dla uzupełnienia obecnej oferty, a nie będzie ono jedynym.
Trwa już budowa przedszkola w Kowanowie. Będzie do niego mogło uczęszczać ok 100 do 125 maluszków. Jeden budynek przedszkola jest już gotów, a drugi w trakcie budowy. Kolejne przedszkole stanie w Bogdanowie. Zajmie ono pierwsze piętro powstającego już bloku. Ma być gotowe we wrześniu przyszłego roku, by przyjąć 125 dzieci. Przedszkole będzie z pewnością doskonała ofertą dla mieszkańców osiedla. Do listy nowych przedszkoli trzeba jeszcze dopisać niepubliczne dotąd przedszkole przy ulicy Obrzyckiej, które jest obecnie przekształcane w przedszkole publiczne z 65 miejscami.
Na koniec trzeba pamiętać o planach budowy nowego przedszkola w obrębie ulic Młyńska i Kopernika, które zastąpi przedszkole nr 5 oraz obecny żłobek.
Koszt pobytu dziecka w placówce dofinansowanej przez gminę jest niższy niż w tych bez dofinansowań i zbliżony do kosztu jaki rodzice ponoszą w placówkach gminnych. Ponadto przedszkole będzie kontrolowane przez pracowników Urzędu Miejskiego, co gwarantuje bezpieczeństwo odpowiedniego poziomu prowadzenia placówki. – Tak szeroka oferta przedszkoli wymusi konkurencyjność i podniesie jakość świadczonych w nich usług – skomentował wysyp przedszkoli odpowiedzialny za gminą oświatę Krzysztof Hetmański.

Podobne artykuły