Spektakularne samobójstwo

Spektakularne samobójstwo

ROŻNOWO. W piątek, krótko po godzinie 9, doszło do śmiertelnego wypadku na ulicy Łukowskiej w Rożnowie. 30-letni Paweł M., mieszkaniec Obornik, jadący sam z dużą szybkością od strony Łukowa w kierunku ulicy Łukowskiej uderzył z nieznanej przyczyny w mur. Kierowca poniósł śmierć na miejscu.
Choć nie ma jeszcze formalnego potwierdzenia, można domniemać, że było to samobójstwo i na dodatek bardzo spektakularne.
Paweł M. wybrał miejsce swej ostatniej drogi bardzo starannie. Droga prowadząca od Łukowa do Rożnowa kończy się długą prostą, na której zwykle ruch jest niewielki. Ulica kończy się u zbiegu z ulicą Żernicką, wzdłuż której ciągnie się ceglany, solidny mur lokalnej spółdzielni rolniczej. W piątek 22 listopada w pobliżu zbiegu tych ulic był zaparkowany po stronie Rożnowa potężny ciągnik z naczepą, na której znajdowała się koparka służąca przy budowie ulicy Żernickiej.
Paweł M. rozpędził swoją Hondę do maksymalnej prędkości, mając być może świadomość, że w razie nagłej zmiany decyzji nie będzie już na to czasu, bo na skręt w lewo lub prawo nie było żadnych szans. Szaleńcza jazda skończyła się na murze spółdzielni.
Lekka honda Civic uderzyła z ogromnym impetem w mur z potężnych głazów, nadbudowany cegłą, burząc ceglaną część muru na wysokości powyżej metra. Na asfalcie ulicy Łukowskiej nie został żaden ślad hamowania.
Skutkiem zderzenia z przeszkodą Honda doznała zmiażdżenia aż do połowy pojazdu, z którego zostały tylko fragmenty.
Kierowca musiał zginąć na miejscu. Co prawda służby sprowadziły na miejsce zdarzenia śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak to była już tylko formalność.
Jaka mogła być przyczyna kroku tak ostatecznego, tego nie wiadomo.

Podobne artykuły