Święto emerytów

Święto emerytów

RYCZYWÓŁ. W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole emeryci i renciści, należący do koła terenowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, uczestniczyli w uroczystości z okazji Dnia Seniora.
W imieniu członków koła przewodnicząca Henryka Ziemska zaprosiła na to spotkanie wójta Henryka Szramę z małżonką, byłego wójta Jerzego Gacka, także z małżonką oraz przewodniczącą rady powiatu w Obornikach Renatę Tomaszewską z mężem.
Wydarzeniem było wyróżnienie Marii Szudrowicz i Bożeny Schubert tytułem Honorowego Seniora roku 2019. Za szczególne zasługi dla związku Zarząd Główny PZERiI w Warszawie przyznał złotą odznakę honorową czterem osobom: Wiesławie Figiel, Sewerynie Woźniak, Lidii Grabus i Janowi Polcynowi. Podobnie miłych wydarzeń podczas tego spotkania było więcej. Gratulacje odebrała Czesława Sołtysiak, która w tym roku obchodziła 20-lecie pracy na rzecz Rejonowego PZERiI w Rogoźnie.
Było składanie życzeń, wręczenie kwiatów i wspólne śpiewanie „Sto lat”. W miłej i radosnej atmosferze zabawa trwała do późnych godzin wieczornych, przy oprawie muzycznej przygotowanej przez wodzireja Krzysztofa Piechowiaka.

Podobne artykuły