Motorowerzysta z narkotykami

Motorowerzysta z narkotykami

GMINA ROGOŹNO. W sobotę w godzinach rannych policjanci obornickiej drogówki, patrolując rutynowo gminę Rogoźno, zauważyli młodego mężczyznę kierującego motorowerem. Chwilę później został on zatrzymany do zwykłej kontroli drogowej.
W trakcie prowadzonej czynności policjanci zauważyli, że kierujący jednośladem zachowuje się dość dziwnie i jest bardzo zdenerwowany. Wyglądał tak jakby nieco sobie „spożył”. Jednak przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało, iż 20-latek nie znajduje się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze podejrzewając, że kierowca może być wobec tego pod wpływem narkotyków dokonali badania na ich obecność w organizmie. Tu badanie potwierdziło, iż 20-latek zażył środki odurzające.
Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim także cztery woreczki z zawartością suszu roślinnego oraz dwa woreczki z zawartością białego proszku. Badania narkotestem potwierdziły, że były to marihuana i amfetamina.
Rogozińscy policjanci w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny ujawnili kolejne narkotyki. W jego domu znaleźli jeszcze niespełna 140 gramów marihuany oraz ponad 50 gramów amfetaminy. Zatrzymany mógł być dilerem środków odurzających opłacanym przez hurtownika narkotykami. „Zażył” w czasie roboty i wpadł.
Posiadanie narkotyków to nie było jedyne zmartwienie podejrzanego. Do listy zarzutów może trafić niedługo także jazda w stanie nietrzeźwości. Na razie grozi mu już do trzech lat więzienia.

Podobne artykuły