Zatrzymani, bo pijani

Zatrzymani, bo pijani

POWIAT OBORNICKI. W ostatnie niedzielne popołudnie lokalni policjanci dojeżdżając do Ryczywołu zauważyli dziwnie jadącą na motorowerze kobietę. Nie potrafiła w żaden sposób jechać prosto, a na widok radiowozu próbowała przyspieszyć i uciec.
Zatrzymali i wylegitymowali 37-letnią mieszkankę Poznania. Szybko się okazała, że kobieta miała w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Kobiecie odebrano prawo jazdy, a ona sama trafiła do policyjnego aresztu, by choć nieco wytrzeźwieć.
Tego samego dnia bliżej północy dyżurny komendy powiatowej policji w Obornikach został poinformowany o kolizji drogowej, do której doszło w Obornikach na ul. Szymańskiego. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zobaczyli rozbitego Peugeota, którego kierowca siedział osowiały w swym aucie. Na widok policjantów poderwał się jednak żwawo i próbował uciec swym rozbitkiem z miejsca wypadku. Silnik odmówił posłuszeństwa i bardzo szybko okazało się, że 33-latni mieszkaniec gminy Oborniki ma w żyłach ponad dwa promile alkoholu.
Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a samochód odholowano na parking strzeżony.
Oboje za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks przewiduje karę grzywny, utratę uprawnień do prowadzenia pojazdów, jak i karę pozbawienia wolności do lat dwóch .

Podobne artykuły