Bo największy w tym ambaras, aby wszyscy chcieli naraz

Bo największy w tym ambaras, aby wszyscy chcieli naraz

PARKOWO. Aż 500 mieszkańców Parkowa i wsi okolicznych podpisało się pod petycją do władz powiatu w sprawie przebudowy ich drogi na całym odcinku od jedenastki do Józefinowa oraz drogi biegnącej przez Józefinowo.
Wyliczyli że drogę poszerzono nieładną nadlewką z asfaltu, połamane płytki chodnikowe wymieniono na gorsze a do tego brak jest odwodnienia i w ogóle drogę trzeba wyremontować, bo proszą o to już od 10 lat.
Starosta Zofia Kotecka najpierw pochwaliła podpisanych pod petycją mieszkańców za inicjatywę, potem przypomniała, że takich dróg jest w całym powiecie aż 300 km. Na koniec zapewniła, że postara się w miarę posiadanych środków wyremontować tyle dróg ile się tylko da.
Oświadczyła, że tę właśnie drogę już wytypowano do przebudowy w najbliższym czasie wespół z gminą Rogoźno z dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Lokalnych.
Problemem jest brak wiedzy jak tę propozycję przyjmą radni Rogoźna. Tu warto przypomnieć, że gdy pojawiła się szansa przebudowy drogi z Tarnowa do Karolewa, większość rogozińskich radnych kontestowało ten projekt tak, że niemal nie upadł.
Może być więc i tak, że zarząd powiatu zaproponuje spełnić prośbę mieszkańców Parkowa, Jaracza i Józefinowa a rada miejska Rogoźna będzie przeciw.

Podobne artykuły