Świetlice socjoterapeutyczne oraz inicjatywa sołtys Rożnowa ciepłym miejscem dla młodzieży

Świetlice socjoterapeutyczne oraz inicjatywa sołtys Rożnowa ciepłym miejscem dla młodzieży

ROŻNOWO. Na terenie gminy Oborniki powstaną dwie nowe świetlice socjoterapeutyczne. Jedna w Górce, a druga w Rożnowie, a dokładnie w świetlicy rożnowskiego domu kultury.
Mamy tam dwie salki, z czego jedną chcę przeznaczyć na taką właśnie świetlicę – wyjaśniła sołtys Barbara Bacic Gaertner. Ze świetlicy socjoterapeutycznej mogą korzystać dzieci zapisane tam przez rodziców z określonymi w przepisach problemami. W takiej świetlicy czynnej we wtorki i czwartki w godzinach od 15 do 19 mogą liczyć na zaopiekowanie i pomoc przy odrabianiu lekcji, na zabawę, miejsce do poczytania książki czy rozmowę z opiekunką.
Zdaniem pani Barbary dwa dni w tygodniu to mało i w porozumieniu z radą sołecką, której członkinie i członkowie nie szczędzą dla swoich sąsiadów czasu, zorganizowała dodatkowe poniedziałki i to bez ograniczeń wiekowych. Poniedziałki nie są dniami świetlicy terapeutycznej – zastrzega Barbara Bacic Gaertner i dodaje: Można będzie w ten dzień pograć w ping-ponga, w piłkarzyki, czy bilard, spotkać się i pogadać. Poniedziałkowa świetlica czynna będzie przez cztery godziny od 16 do 20 dla dzieci i młodzieży. Dzięki dużemu wkładowi pracy organizacyjnej i dzięki sponsorowi wymieniliśmy lampy, by było jaśniej i przygotowaliśmy wszystko to co potrzebne, by dobrze się bawić. W godzinach otwarcia świetlicy będzie zawsze czuwał ktoś z rady sołeckiej.
O tym, jak bardzo potrzebna była taka inicjatywa świadczyć może to, że w miniony poniedziałek do świetlicy przyszło ponad 20 młodych rożnowian. Będzie ich z pewnością więcej, bo informacja dopiero się rozchodzi. W świetlicy spędzać czas będą też zapewne młodzieńcy, którzy całe lato spotykali się w altance stojącej w parku w centrum wsi. Jako że są wciąż tacy, którym przeszkadza to co innym służy, jeden z młodzieńców zniszczył kopniakami altanę. Zanim stanie inna, świetlica będzie doskonałym miejscem do dalszych spotkań.

Podobne artykuły