Będą zmiany na Rynku. Restauracyjka czy coś innego?

Będą zmiany na Rynku. Restauracyjka czy coś innego?

OBORNIKI. Wielkopolski Konserwator Zabytków wyraził zgodę na likwidację drogi wewnętrznej na obornickim Rynku. To otwiera możliwość przebudowy tej części placu.
Jednym z pomysłów Tomasza Szramy jest stworzenie w tym miejscu klimatycznej kawiarenki lub restauracji. Powstałaby w obniżeniu, w miejscu obecnej toalety. Konserwator już zgodził się na ustawieniu tam przeszklonej zabudowy kubaturowej wejścia do lokalu wraz z koniecznym w tym miejscu zjazdem lub windą dla osób niepełnosprawnych.
Burmistrz wyjaśnił: Gmina mogłaby wybudować tam lokal z pełną infrastrukturą, a następnie go wynająć restauratorowi. Miałem już w tej sprawie kilka zapytań, co świadczy o zainteresowaniu tym miejscem.
Pomysł wydaje się być całkiem dobry, inwestycja zapewne z czasem by się też zwróciła. Na samym Rynku trudno bowiem coś zjeść, pomijając znajdującą się tam świetną pierogarnię. W pobliżu Rynku jest jednak kilka restauracji, na samym Rynku są za to dwie kawiarnie.
– Nie upieram się przy moim pomyśle, jeżeli ktoś będzie miał lepszy, to chętnie z nim o tym porozmawiam – dodał na koniec rozmowy burmistrz Tomasz Szrama.

Podobne artykuły