Przyłapany z narkotykami

Przyłapany z narkotykami

BOGUNIEWO. Grupa SPEED istnieje w policji dopiero od roku i ma już wyraźne sukcesy. SPEED rekrutuje się spośród funkcjonariuszy warszawskiej drogówki, wspieranych przez policjantów innych jednostek, również z komend powiatowych. Jej głównym celem, jak łatwo wywnioskować z anglojęzycznej nazwy, jest piętnowanie przekraczania dozwolonej prędkości. By policjanci nie byli bezradni, na ich wyposażeniu są najszybsze pojazdy mogące dogonić w mgnieniu oka każdego pirata.
W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z grupy SPEED Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach dopadli kierowcę Fiata Seicento, który jak szybko się okazało był prowadzony przez 19-letniego rogoźnianina, kierującego samochodem bez uprawnień i bez aktualnego przeglądu i ubezpieczenia OC.
Podczas wykonywania czynności sprawdzających okazało się, że dziewiętnastolatek przewoził narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jego pojeździe ponad kilogram marihuany oraz niecały gram amfetaminy. Młody mieszkaniec Rogoźna odpowie za swoje postępowanie przed sądem.
Wiadomo też, że 19-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.
Kodeks karny za posiadanie znacznej ilości narkotyków przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Podobne artykuły