Dariusz Pytlak znowu na podium

Dariusz Pytlak znowu na podium

OBORNIKI. W ostatni weekend września odbywają się tradycyjnie Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Kolarstwie Szosowym.
Jednym z celów organizacji tego typu zawodów jest pomoc w wyrwaniu się z zamknięcia w niepełnosprawności osób, które pragną być czynne. Chcą swym wysiłkiem dowieść, że można się realizować i żyć pełnią życia, pomimo dyskomfortu niepełnosprawności.
Zapis w statucie imprezy brzmi: „Rehabilitacja poprzez sport i osiąganie wyników”.
– Udział w takich mistrzostwach, to walka o sprawność fizyczną, radość jaką niesie szum opon, trzask zapinanego buta, owiewający cię wiatr – komentował zawody biorący w nich udział wyjątkowy obornicki cyklista Dariusz Pytlak.
Najpierw zawodnicy ścigali się podczas wyścigu ze startu wspólnego w Wieprzu, a następnie w indywidualnej jeździe na czas w Rzykach. Od piątku do ostatniej niedzieli września w okolicach Andrychowa trwały Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych. To już 11 edycja tej prestiżowej imprezy, w której udział biorą gwiazdy polskiego kolarstwa, mistrzowie świata i medaliści olimpijscy oraz pozostali parasportowcy z całej Polski, pragnący zmierzyć się z najlepszymi kolarzami, jak i z własnymi ograniczeniami. Wziął w nich udział też członek Obornickiego Towarzystwa Cyklistów Dariusz Pytlak. Warto przypomnieć, że zdobył on VIII miejsca w Pucharze Świata podczas zawodów w Belgi, był III w Pucharze Europy w Słowacji. Teraz na Mistrzostwach Polski skończył wyścig na doskonałym III miejscu, jadąc ze startu wspólnego i był IV w jeździe indywidualnej na czas. Na jego szyi zawisły kolejne medale, na półce stanęły kolejne puchary, a o Obornikach znów mówiono w sportowym światku.
Dariusz Pytlak mówi wprost, nie mógłby sobie na takie sukcesy pozwolić, gdyby nie wparcie sponsorów. Za naszym pośrednictwem serdecznie dziękuje: Firmie Gu, Firmie Wielobranżowej Serafin, Ryszardowi Kołackiemu., prezesowi Firmy Merx Michałowi Kosmowskiemu, prowadzącemu Usługi Budowlane Kosbud, firmie Animir, Firmie Remontowo-Budowlanej Jerzego Lipińskiego, Firmie Eko-Mak, Mix-Bud, właścicielom Firmy Rembudex. Przedsiębiorstwu Budowlano-Handlowemu, Firmie Osses, Prometplast Chorążyczewscy, właścicielom firmy Iveston oraz Interasphal,. Zakładowi Ślusarskiemu Klingsporn Włodzimierza Klingsporn, Elektro-Tel. T. Stroiński, Restauracji TROJKA oraz J&R IZOLBUD. Bez ich hojności i wsparcia Dariusz Pytlak nie mógłby zmierzyć się z najlepszymi, sławić Obornik, pokonać kolejnej poprzeczki i znów stanąć na podium.

Podobne artykuły