W Bogdanowie jest nowy chodnik i przebudowana droga na Huby

W Bogdanowie jest nowy chodnik i przebudowana droga na Huby

BOGDANOWO. W Bogdanowie zakończyły się prace związane z budową wyczekiwanego przez mieszkańców chodnika, o który od dawna zabiegał sołtys Mariusz Kozłowski.
Inwestycję wykonała firma Infrakom z Kościana, a jej koszt to około 750 tys. zł.
W ramach zadania powstał chodnik o szerokości 1,5 m, odnowiona została też nawierzchnia bitumiczna drogi, zadbano o barierki oraz odwodnienie drogi biegnącej w kierunku tak zwanych Hub.
Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Kwota dofinansowania to 381162 tys. zł, czyli aż połowa kosztów budowy.
Burmistrz Tomasz Szrama dokonał odbioru drogi, przechodząc wraz z ekipą techniczną jej całą długość. Było kilka uwag i spostrzeżeń. Jednym z nich była pochwała precyzji cięcia betonowych kostek tak, by było nie tylko ładnie, ale i bezpiecznie. Przy wjeździe na drogę Tomasz Szrama zlecił ustawienie dodatkowej barierki, aby skręcające przy złej pogodzie pojazdy pokonywały łuk bardziej bezpiecznie. Przy okazji odbioru dało się zauważyć spore zaklęśniecie chodnika w taki sposób, że po każdym deszczu powstanie tam z pewnością kałuża. Wykonawca tłumaczy, że o ile pod jezdną jest 20 centymetrowy podkład z betonu, to po chodnikiem ułożono zgodnie ze sztuką podkład o połowę cieńszy. Sołtys Mariusz Kozłowski zauważył, że mimo ograniczenia do 3,5 tony drogą jeżdżą także ciężarówki i ciągniki o wadze kilkudziesięciu ton, wiozące buraki i inne temu podobne ładunki. Jeden z takich pojazdów wjechał na chodnik i go zarwał. Naprawy trzeba będzie dokonać na koszt gminy.
Burmistrz Tomasz Szrama postanowił włączyć drogę do sieci monitoringu miejskiego, by takich kierowców wyłapywać i karać.

Podobne artykuły