Przejazd obwodnicą wroniecką dopiero w połowie grudnia

Przejazd obwodnicą wroniecką dopiero w połowie grudnia

OBORNIKI. Obwodnica wałecka wydaje się być już gotowa, choć tu owo „wydaje się” jest bez wątpienia elementem zasadniczym. Jak bowiem poinformowała nas Dyrekcja Dróg Wojewódzkich w Poznaniu: Obecnie prace przy budowie obwodnicy Obornik wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 178 są na końcowym etapie realizacji. Termin odbioru inwestycji mija pod koniec grudnia tego roku.
Do wykonania pozostał montaż balustrad na murach oporowych przy schodach skarpowych przy wiadukcie w ulicy Staszica. Balustrady pojawią się również przy moście na rzece Wełna przy schodach skarpowych. W ramach budowy obwodnicy zostaną posadzone rośliny. Zaplanowano łącznie około czterech tysięcy nasadzeń nowych drzew liściastych, iglastych, krzewów i bylin.
Informacja jest z minionego wtorku i balustrady w tym czasie już zamontowano. Na rondzie turbinowym w ciągu jedenastki posadzono zieleń, trwają drobne prace porządkowe oraz wykonywane są poprawki.
Najbardziej brakuje kierowcom wiaduktu w ciągu Staszica, bo bez jego udrożnienia kierowcy jadący od strony Rogoźna muszą stać w korku przy wjeździe na rondo a często drugi raz na światłach przy Kowanowskiej.
Drożny wiadukt zdecydowanie skróci wjazd do centrum Obornik a ruch na Staszica będzie odstraszał kierowców, którzy bardzo często wyjeżdżają tej ulicy na jedenastkę ignorując zakaz.

Podobne artykuły