Porozumienie z PKS

POWIAT OBORNICKI. Starosta Zofia Kotecka podpisała umowę współpracy, która umożliwi mieszkańcom powiatu na korzystanie z połączeń PKS.
W spotkaniu z władzami PKS Poznań, jako elementu publicznego transportu metropolitarnego gminę Oborniki reprezentował zastępca burmistrza Piotr Woszczyk. To właśnie gmina, po podpisaniu przez powiat porozumienia, sfinansuje organizację tych paru przejazdów.
PKS Poznań będzie finansowany głównie przez powiat poznański, a jego starosta Jan Grabkowski wyraził zgodę na przejęcie finansowania PKS Poznań. Do 2020 roku powiat poznański przeznaczy na realizację tego zadania 1,7 mln zł, pozostali członkowie porozumienia – 4,5 mln zł. Powiat obornicki niewielką część tej kwoty, bo i połączeń będzie niewiele i nie w tych godzinach, które odpowiadają pasażerom. Prócz powiatów poznańskiego i obornickiego niewiele innych jest zainteresowanych ofertą PKS, zwłaszcza od czasu, gdy kolej metropolitalna przejmie na ośmiu liniach większość przewozów pasażerskich, mogąc ich dowieźć do celu co pół godziny. PKS stara się przetrwać do czasu, aż będzie mógł skutecznie sięgnąć do Unii Europejskiej po wsparcie na zakup nowego taboru. Jeśli do tego taboru zdobędzie także kierowców, to być może wróci do dawnej liczby przewozów.

Podobne artykuły