Oszukali rolnika metodą na komornika

GMINA POŁAJEWO. Jeden z rolników ziemi połajewskiej zgłosił się do policjantów z czarnkowskiej komendy informując, że został oszukany na kwotę ponad 415 tys. złotych.
Według ustaleń policjantów, 32-letni współwłaściciel firmy z powiatu obornickiego, zajmującej się sprzedażą maszyn rolniczych, zaproponował rolnikowi korzystny zakup sprzętu. Pokrzywdzony wpłacił mu zadatek w wysokości 37 tys. złotych, ale nie otrzymał ani zamówionych urządzeń, ani zwrotu pieniędzy.
Wedle informacji przekazanej przez oficera prasowego policji w Czarnkowie, asp. Karolinę Górzną-Kustra: Podejrzany nie poprzestał na tym oszustwie i wykorzystując zaufanie gospodarza wymyślił kolejne. Tym razem zaoferował pokrzywdzonemu kombajn i ciągnik rolniczy za kwotę ponad 378 tys. złotych.
Rolnik zgodził się na zaproponowane mu warunki i wraz z podejrzanym udał się do komornika, u którego miał podpisać umowę kupna-sprzedaży, a następnie przelał całą kwotę na wskazane konto.
Po umówionym terminie pokrzywdzony nie otrzymał jednak zakupionych pojazdów. Policjanci w trakcie prowadzonego śledztwa ustalili, że ten niby komornik okazał się oszustem wynajętym przez 32-latka. Jest to 37-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie kilka dni temu oszustów i przedstawienie im zarzutów. Mężczyźni złożyli obszerne wyjaśnienia i przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw.
Prokurator zastosował wobec podejrzanych 32-letniego oszusta i 37-letniego ,,pseudo-komornika” dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły