Noc zawodowców

Noc zawodowców

OBORNIKI. W murach Szkoły Podstawowej nr 4 odbyła się Noc Zawodowców 2019. Celem imprezy była prezentacja i propagowanie szkolnictwa zawodowego. Prezentowały się Zespół Szkół im. A. Mickiewicza z Objezierza, Zespół Szkół im. H. Cegielskiego z Rogoźna oraz Zespół Szkół im. T Kutrzeby z Obornik. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą kształcenia poszczególnych szkół oraz firmami współpracującymi, przyjmującymi uczniów na praktyki i zatrudniającymi absolwentów.
Wystąpieniom gości i prezentacjom placówek towarzyszyły warsztaty zawodowe. Dodatkowymi atrakcjami podczas imprezy były gry „Podróż przez zawody”, „E – rzemieślnik”, konkursy przy stoiskach z warsztatami, możliwość przeprowadzenia testów zawodowych.
Wielkim zainteresowaniem cieszyły się wszystkie stoiska – pokaz gotowania z zastosowaniem ciekłego azotu, obsługi hotelowej oraz nakrywania do stołu. Przedstawiciele Nadleśnictwa Oborniki zachęcali młodych ludzi do wyboru zawodu leśnika, zgodnie z hasłem „Las daje pracę”. Firma Relopack zaprezentowała pakowanie próżniowe dużych elementów. Klasa mundurowa ZS z Rogoźna dała pokaz musztry wojskowej. Jak powstają monstertrucki oraz prezentacje zawodu mechanika i konstruktora samochodowego można było obejrzeć dzięki firmie Monster Truck. Przedstawicielka IKANO Industry przedstawiła losy absolwentów, którzy w firmie mają możliwość szybkiego awansu i zdobywania doświadczenia w odległych krajach świata. Kurs pierwszej pomocy prezentował Sebastian Bukowski z Sebateam. Duża kolejka ustawiła się do stoisk fryzjerskich pań Liczak i Gajewy. Firma pana Brzechwy prezentowała zdrowe domy drewniane i ekologiczne. Chwile relaksu na swoich wyrobach tapicerowanych zapewniła firma Tappol.
Przedstawicielki Kliniki Urody Bellente prezentowały oferowane przez siebie usługi i oraz kosmetyki. Młodzież miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności murarskich na stoisku ZS z Obornik. Firma Akrostal prezentowała obsługę obrabiarek CNC. W klasach czekały na uczestników konkursy – czy znasz akcesoria i atrybuty zawodów, zagadki zawodowe, czy znasz stare zawody.
Młodsze rodzeństwo miało możliwość skorzystania z Kącika Malucha. Partnerami wydarzenia były także Powiatowy Urząd Pracy, Państwowa Inspekcja Pracy, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego oraz Rzemiosło Oborniki. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów i ich rodziców.

Podobne artykuły