Wybory: frekwencja w południe. Na wsiach słaba.

ZIEMIA OBORNICKA. Punktualnie o 7.00 rozpoczęły pracę komisje obwodowe. Głosowanie odbywa się spokojnie bez żadnych zakłóceń. O godzinie 12.00 spłynęły pierwsze informacje dotyczące frekwencji. Średnia frekwencja w Gminie Oborniki wynosiła  16,60%.   W gminie Rogoźno frekwencja wyniosła 14,54%, a w gminie Ryczywół 13,60%. W Gościejewie frekwencja ledwie przekroczyła 8%, a w Radomiu 9%. Frekwencja w gminie Połajewo – 16,50%. Generalnie – słabsza frekwencja na wsiach niż 4 lata temu, wyższa w miastach.

Najwyższa frekwencja jest w komisji obwodowej nr 1 w Obornickim Ośrodku Kultury , wynosiła 20%. Najniższa frekwencja odnotowana w komisji nr 9 w Szkole Podstawowej nr 4 i w komisji nr 18 w Łukowie – wynosiła 12%. Wysoka frekwencja była także w Bibliotece Publicznej w Obornikach, w Zespole Przedszkoli, oraz w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Kiszewie i wynosiła 19%

Komisja w Obornickim Ośrodku Kultury niemal podczas każdych wyborów odnotowuje jedną z najwyższych frekwencji na terenie Gminy Oborniki.

Podobne artykuły