Państwo Grabowscy ofiarowali swojej wsi cenny projekt

Państwo Grabowscy ofiarowali swojej wsi cenny projekt

KOWANÓWKO. Mieszkańcy Kowanówka od dawna marzą o porządnym wielofunkcyjnym boisku. Ta jedna z największych wsi w gminie Oborniki dysponuje jedynie trawiastym boiskiem usytuowanym na piaszczystej łasze, na którym nie chce rosnąć trawa, więc dzieci grają tam w pyle lub po opadach w błotku. Na wniosek mieszkańców, sołtys Karina Wojdanowicz wraz z rada sołecką i lokalnym kołem gospodyń wiejskich zwrócili się do władz gminy z wnioskiem o budowę boiska o sztucznej nawierzchni, nadającego się do uprawiania różnych form rekreacji.
Do grupy inicjatywnej dołączyła uznana architekt i jej mąż nie mniej uznany konstruktor, państwo Małgorzata i Krzysztof Grabowscy, którzy przygotowali projekt wraz z dokumentacja tej inwestycji. Państwo Grabowscy są autorami i posiadaczami domu uznanego w roku 2014 przez zespół architektów skupionych wokół periodyku branżowego Piękny Dom za najpiękniejszy dom w Polsce. Dom ich stoi w Kowanówku, od roku 2014 zaprojektowali nie mniej pięknych domów wiele, a na co dzień są rodzicami i aktywnymi członkami społeczności Kowanówka. Można sobie łatwo wyobrazi, jak piękne i funkcjonalne będzie zaprojektowane przez nich boisko. Przygotowany projekt ofiarowali gminie gratis, jako swój wkład w rozwój wsi, którą wybrali na miejsce swego zamieszkania. Projekt został dostosowany do wymiarów działki przy wiejskiej świetlicy. Nie ma ona gabarytów boiska sportowego, choć na potrzeby wsi całkiem wystarczy. Zmieści się tam boisko do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Będzie można pograć tam w kometkę czy zorganizować każdą zabawę, prócz oczywiście ogniska, bowiem powierzchnię boiska pokryje bezpieczny dla dzieci poliuretan.
W minionym tygodniu Małgorzata Grabowska wraz z sołtys Kariną Wojdanowicz odwiedziły burmistrza, by wręczyć mu projekt wraz z profesjonalnie przygotowaną dokumentacją. Tomasz Szrama poprosił o konsultację Jacka Glapiaka i Przemysława Mączyńskiego, a ci zapoznali się z projektem. Zapadła decyzja o budowie boiska.
Będzie służyło całej wsi, a być może będzie z niego korzystała na ustalonych warunkach także znajdująca się w Kowanówku szkoła specjalna.

Podobne artykuły