Kolejny przetarg na budowę OOK

OBORNIKI. O konieczności przebudowy Obornickiego Ośrodka Kultury już się nie dyskutuje, a jedynie pyta o termin rozpoczęcia.
Nowy budynek ma zostać wybudowany na zasadzie porozumienia prywatno-publicznego. Skomplikowane procedury są już poza urzędnikami wyznaczonymi przez burmistrza do realizacji tego zadania. Odbył się przetarg, który wyłonił obornicką firmę Kosbud, jako partnera gminy w budowie nowego Ośrodka. Wynik przetargu pojawił się już w Biuletynie Zamówień Publicznych, partner miał uzupełnić w określonym czasie kilka szczegółów oferty, gdy nagle stało się coś całkowicie nieprzewidywalnego.
Na terenie firmy Kosbud doszło do wypadku jednego z pracowników i to ze skutkiem tragicznym. Właściciel firmy spóźnił się z poprawkami do swej oferty i burmistrz Tomasz Szrama musiał unieważnić ten etap pozyskiwania partnera, ogłaszając kolejny przetarg. Gdy ukaże się on w Biuletynie Zamówień Publicznych firma Kosbud być może znów złoży ofertę. Być może partnerów pojawi się więcej i burmistrz podpisze umowę ze zwycięzcą przetargu.
Potem może ruszyć rozbiórka starego budynku i budowa nowego.
Dyrektor Adam Krasicki jest już na to przygotowany. Jego plan polega na tym, by wszelkie przedsięwzięci kulturalne realizować w sali kameralnej. Kółka zainteresowań, warsztaty i kluby zostaną na czas budowy przeniesione do w pomieszczeń liceum ogólnokształcącego. OOK chce je od szkoły wynająć i jest już na to zgoda dyrektor Agnieszki Katarzyny Balcerowiak.

Podobne artykuły