Liber artystą stąd

Liber artystą stąd

OBORNIKI. Jeszcze jedną formą obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj był niedzielny koncert złożony z polskich piosenek powstałych w ostatnim stuleciu. Wyboru dokonano nie według klucza chronologicznego, lecz w oparciu o ich treść, bo wiadomo – (Polska) piosenka jest dobra na wszystko, a jej znajomość pomoże w wielu sytuacjach życiowych – powiedział Adam Krasicki, parafrazując klasyka, a podobnego zdania jest też współtwórca programu Marcin Samolczyk. Koncert był okazją do wręczenia tegorocznego wyróżnienia „ARTYSTA STĄD”, które przypadło w udziale LIBEROWI, a właściwie Marcinowi Piotrowskiemu.
Marcin Piotrowski polski raper, autor tekstów, były członek hip-hopowej grupy „ASCETOHOLIX”. Współpracował również z Sylwią Grzeszczak, Agnieszką Włodarczyk, Gosią Andrzejewicz i innymi. Złote jabłuszko, symbol wyróżnienia oraz okolicznościowy dyplom zostały mu wręczone podczas koncertu zatytułowanego „Jesteśmy stąd”, przez wiceburmistrza Piotra Woszczyka oraz dyrektora OOK Adama Krasickiego.
„ARTYSTA STĄD”, to wyróżnienie przyznawane raz w roku osobom, które mają szczególny wkład w życie kulturalne Obornik. Wyróżnienie to przyznaje kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele placówek kulturalnych Obornik oraz uhonorowani „złotym jabłuszkiem” w latach ubiegłych. Wyróżnienie to zostało przyznane już po raz siódmy, a w poprzednich latach przypadło ono w udziale: Jerzemu Pilarskiemu, Lechowi Czabanowi, Marcinowi Samolczykowi, Witoldowi Żuromskiemu, Robertowi Baumowi oraz Iwonie Markiewicz. Za rok do kapituły dołączy Marcin Piotrowski.

Podobne artykuły