Czy będą dopłaty do szamb?

GMINA OBORNIKI. Mieszkańcy gminy Oborniki, których budynki zostały podłączone do kanalizacji mają niższe koszty zrzutu nieczystości płynnych niż mieszkańcy, których domostwa nie zostały podłączone.
Podczas, gdy ci ostatni płacą krocie za wywóz zawartości szamb, ci skanalizowani otrzymują od gminy dopłaty do zrzutu nieczystości, aby ich rachunki były jeszcze niższe
Radny Andrzej Walkowski gani taki stan rzeczy i trudno nie przyznać mu racji. W jego opinii: Jest to jawna niesprawiedliwość i trzeba z nią skończyć.
Zaznaczamy, że jest to opinia radnego, bo sprawa ma także drugie oblicze.
Mieszkańcy skanalizowani płacą za zrzut wszystkich nieczystości. Część i to znacząca tych nieskanalizowanych płaci jedynie za część ścieków, bo nieszczelne najczęściej szamba „gubią” hektolitry szarej wody.
Tak czy inaczej na rzecz tę patrząc radny ma rację, że problem powstał, sprawiedliwość przysnęła i czas to uregulować. Rację przyznał mu też burmistrz Tomasz Szrama proponując, że we troje z Andrzejem Walkowskim oraz Renatą Małyszek postarają się znaleźć podstawę prawną, by gmina mogła dopłacać też tym bez dostępu do sieci kanalizacyjnej.

Podobne artykuły