Oborniczanin uprawiał marihuanę

Oborniczanin uprawiał marihuanę

OBORNIKI. Oborniccy policjanci od pewnego czasu mieli „oko” na 34-letniego oborniczanina, co do którego mieli podejrzenia dotyczące obroty środkami odurzającymi. 17 września policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach weszli do mieszkania obserwowanego 34-latka i znaleźli tam 16 dorodnych krzewów konopi indyjskich, służących do wyrobu marihuany. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze działania operacyjne i ustalenia funkcjonariuszy.
W specjalnie przygotowanym namiocie znajdowało się szesnaście krzewów marihuany o wysokości około 80 cm stojących w donicach z pełnymi kwiatostanem. Oprócz tego podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli też u mieszkańca Obornik woreczek z zawartością amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli rośliny oraz amfetaminę, a ponadto również narzędzia służące do prowadzenia uprawy, w skład której wchodziły m.in. namiot, wentylatory, lampy, filtr.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 34-latkowi zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która za posiadanie i uprawę zabronionych roślin przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
34-latkek został zatrzyman, a rośliny zabezpieczone jako dowód w sprawie.

Podobne artykuły