Akcja demolka w starostwie

Akcja demolka w starostwie

OBORNIKI. W środę 18 września około godziny 14, gdy wydział komunikacji starostwa powiatowego załatwił ostatniego w tym dniu interesanta, ruszyła akcja „demolka”.
Tytuł akcji zaczerpnęliśmy od starosty Zofii Koteckiej, a cel akcji wyjaśnił jej zastępca Waldemar Cyranek: Punkt przyjęć interesantów zostanie przebudowany, a przy okazji rozbudowany i odświeżony. Obok czterech dotychczasowych stanowisk pojawi się piąte ekspresowe. Tam będą załatwiane sprawy niewymagające długiej obecności petenta w wydziale, jak wyrejestrowanie pojazdu, wymiana tablic rejestracyjnych, uzupełnienie dokumentów czy temu podobne czynności, skazujące dotąd petentów na niepotrzebne oczekiwanie. Zmieni się też umeblowanie pomieszczenia, w którym dotąd urzędniczki siedziały bokiem do petenta, podczas gdy on stał przy wysokim kontuarze.
Zofia Kotecka wyjaśniła, że kilka godzin siedzenia z głową skierowaną w bok bardzo i niepotrzebnie obciążało kręgi szyjne pań.
Petenci stojący przy ladzie mogli zaglądać w ekrany komputerów, co kłóci się z zasadami RODO, a ponadto sam petent stojący przed siedzącymi urzędniczkami miał prawo czuć się mało komfortowo, tym bardziej, że czasem wyjaśniał sprawy rodzinne lub inne , równie drażliwe i nie przeznaczone dla uszu innych petentów – uszczegółowiła pani starosta.
Akcja demolka zaczęła się od usunięcia z największego w starostwie pomieszczenia biurowego wszystkich mebli, sprzętu elektronicznego oraz dokumentów. Wykonawcami tych prac byli sami urzędnicy starostwa. Przy okazji trzeba było usunąć instalację elektryczną budowaną odcinkami według potrzeb przez ostatnie lata, a obecnie wymagającą dostosowania do nowych mebli. Przy okazji okazało się, że wykładzina leżąca na podłodze składała się z dwóch kawałków, a na dodatek jej najlepszy czas już dawno minął, więc musiała zapaść decyzja o całkowitej wymianie wykładziny na nową i jednolitą. Panie kojarzone dotąd z okienkami i rejestracją wzięły w swe ręce wkrętarki i śrubokręty, by rozebrać wszystko to, co dotąd było scalone.
W miejscy długiej i wysokiej lady staną biurka, przy których zasiądą urzędniczki, a po drugiej stronie ich petenci.
Ci ostatni będą widzieli jedynie tył monitorów, a nowe meble i odświeżone wnętrze zapewni więcej komfortu obu stronom.
Gdy wyjdzie z drukarni ten numer Ziemi Obornickiej wydział będzie już działał w nowej odsłonie.
Wydział komunikacji jest niewątpliwie najbardziej obciążony pracą i co do tego nie ma wątpliwości. Wprowadzony tam swego czasu system pobieranie numerków zostanie, bo jak na razie nikt nie wymyślił niczego lepszego. Dodatkowe stanowisko nieco owe kolejki skróci.
Starosta Zofia Kotecka wprowadziła i nadal wprowadza do starostwa wiele korzystnych dla obywateli zmian. Wszystko po to, by nieprzyjazny często urząd stał się wreszcie przyjaznym, a sprawy były załatwiane szybciej i profesjonalnie.

Podobne artykuły