Ukarano kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców

Ukarano kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców

POWIAT OBORNICKI. Nietrzeźwi, a pędzący z nadmierną prędkością i nie trzeba mieć wybujałej wyobraźni, by zgadnąć czym to grozi.
Aż 10 skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymali w miniony weekend policjanci z obornickiej drogówki. Funkcjonariusze wciąż apelują o trzeźwą i bezpieczną jazdę, a jednak i pomimo owych apeli o trzeźwą jazdę oraz wzmożonych kontroli policyjnych wciąż na terenie naszego powiatu można spotkać kierowców jadących z nadmierną prędkością, a na domiar złego pod wpływem alkoholu.
W miniony weekend oborniccy policjanci pełniący służbę na terenie powiatu obornickiego zatrzymali łącznie czterech nieodpowiedzialnych kierowców na „podwójnym gazie”. Trzech z nich było w stanie znacznej nietrzeźwości, natomiast jeden dopiero po spożyciu alkoholu.
Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem marki Toyota 53-letni mieszkaniec Rogoźna, który miał w żyłach ponad 3promile alkoholu.
Teraz pijacy zza kółka odpowiedzą za swoje „wyczyny” przed sądem, a za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Należy pamiętać, że nietrzeźwi, to potencjalni zabójcy. Należy pamiętać, że jest niezwykle cienka granica pomiędzy kolizją a wypadkiem, osobą ranną a zabitą – ostrzegają policjanci. Innego rodzaju plagą są kierowcy, którzy za nic mający bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego, pędzący z prędkością znacznie przekraczającą te dozwoloną.
Tylko w miniony weekend policjanci z obornickiej drogówki zatrzymali za taką jazdę aż sześć praw jazdy, o punktach karnych i mandatach nie wspominając.
Pierwszym kierującym, który stracił swoje prawo jazdy okazał się w miniony piątek 13 września 32-letni mieszkaniec Gniezna. Mężczyzna pędził przez Uścikowo samochodem osobowym marki Ford z prędkością 104 km/h mimo, gdy obowiązuje tam ograniczenie do 50 km/h.
Następnego dnia policjanci z obornickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel, którego 57-letni kierowca, mieszkaniec Piły, jechał przez Uścikowo z prędkością 106 km/h.
Niespełna cztery godziny później również w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca Szamotuł, który jadąc swoim samochodem marki Citroen przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h.
Kolejnym kierującym, który stracił swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy okazał się 49-letni mieszkaniec Chodzieży. Kierowca pędził przez Gościejewo samochodem osobowym marki Volvo z prędkością 118 km/h, mimo obowiązującej tam prędkość do 50 km/h.
Następny pomiar prędkości policjanci z obornickiej drogówki wykonali w miejscowości Ludomy. Tam 57-letni kierujący samochodem marki Peugeot przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/h.
Ostatnim kierującym, który w weekend stracił prawo jazdy okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Kierujący jechał samochodem marki Fiat przez miejscowość Ludomy z prędkością 102 km/h, mimo ograniczenia do 50 km/h.
Policjanci oprócz zatrzymania im praw jazdy nałożyli na kierujących wysokie mandaty karne oraz przypisali każdemu po 10 punktów karnych.
Po raz kolejny zaapelowali do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami, ostrzegając też prowadzących na „podwójnym gazie”, że można się spodziewać patroli w każdy weekend.

Podobne artykuły