Im większa rodzina, tym mniejsze opłaty

Im większa rodzina, tym mniejsze opłaty

GMINA OBORNIKI. Piotr Woszczyk reprezentujący gminę w związku śmieciowym GOAP „wymusił” na zarządzie spółki niższe opłaty za śmieci produkowane przez duże rodziny. Jeżeli w gminie Oborniki stawki za odpady sortowane wynoszą obecnie 14 złotych w budynkach wielorodzinnych i 16 złotych w jednorodzinnych, to w przypadku rodziny z czworgiem, lub większą ilością dzieci opłata była by nieznośnie wysoka.
Piotr Woszczyk zyskał poparcie wielu burmistrzów i wójtów, by wprowadzić w takich przypadkach rodzaj degresji. W związku z nią w przyszłym roku taka rodzina zapłaci maksymalną kwotę 80 złotych za wszystkich, jeżeli mieszka w domu jednorodzinnym i 70, jeżeli jest to budynek wielorodzinny. Tu Piotr Woszczyk wyjaśnił, że: Przepis zostanie tak skonstruowany, by ukrócić też praktyki „cwaniackie”, gdy właściciel domu wielorodzinnego ze stoma lokatorami, twierdziłby, że to jego dalsza rodzina i płacił wówczas jedynie minimum.
Wiceburmistrz Obornik co pewien czas stawia zarządowi GOAP niewygodne pytania i składa mu propozycje broniące interesów gminy Oborniki. Nie jest z tego powodu szczególnie lubiany przez zarząd GOAP. Jak sam jednak twierdzi: Nie jestem zupą pomidorową aby mnie wszyscy lubili a dobra oborniczan będę bronił, skoro się tego podjąłem. Rodzina wielodzietna to skarb i nie można ją za większą niż średnia ilość dzieci obciążać większymi kosztami za śmieci a wspierać.

Podobne artykuły