Jedna szkoła, a pięć budynków

GMINA ROGOŹNO. W rogozińskich szkołach remonty trwają na całego, by przed końcem wakacji budynki oświatowe były gotowe do roku szkolnego.
Remonty szkół trwają teraz w całym kraju, województwie i powiecie, więc po co pisać o gminie Rogoźno? Ano dlatego, że jest ona specyficzna pod względem ilości budynków szkolnych.
Dla przykładu szkoła podstawowa w Gościejewie ma aż… pięć budynków zlokalizowanych w dwóch miejscowościach, dwóch Tarnowie i trzech w Gościejewie. W Pruściach są dwa budynki jednej szkoły, stojące po dwóch stronach ulicy.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Rogoźnie znajduje się w dwóch budynkach, podobnie jak szkoła nr 3, zajmująca także dwa budynki, a na dodatek budynki te stoją na różnych ulicach. Są wiekowe, z instalacjami nie mniej wiekowymi. Trzeba wymieniać elektrykę, hydraulikę, zaklejać odpadające tynki i całość malować.
Mam świadomość, że niestety za rok znów będziemy robić niemal to samo, bo trzeba będzie wymieniać kolejne odcinki instalacji, łatać nowe dziury i znów całość malować – stwierdziła odpowiedzialna za oświatę gminną Renata Tomaszewska.

Podobne artykuły