Nowe autobusy już jadą w stronę Obornik

Nowe autobusy już jadą w stronę Obornik

GMINA OBORNIKI. Po zaledwie tygodniowym postoju znów ruszyły autobusy komunikacji gminnej. Już nie Warbusu ale Arrivy. Nowy przewoźnik przejął komunikację w trybie awaryjnym, wysyłając na teren gminy takie autobusy jakie akurat miał.
Oprócz włoskich Iveco wyjechały też polskie wiekowe Autosany. Większość z pojazdów ma wysokie podłogi, więc osobom starszym czy mamom z wózkami trudno jest do nich wsiadać. Nie każdy z pojazdów ma klimatyzację, a tego wyjątkowo gorącego lata jest to dość kłopotliwe.
– To stan przejściowy i wkrótce będzie lepiej poinformował – burmistrz Piotr Woszczyk, dodając: Nowe autobusy jadą już w stronę Polski.
Będą po pojazdy produkcji zachodnioeuropejskiej, niskopodłogowe, o generację nowocześniejsze, wyższe od używanych przez spółkę Warbus ukraińskich ZAZ-ów, trzydrzwiowe, z klimatyzacją i systemem GPS liczącym pasażerów.
Autobusy zostaną jednolicie wymalowane i gdy będą już gotowe dotrą do Obornik.
Piotr Woszczyk ma nadzieję, że nastąpi to już niebawem, by pasażerom było łatwiej do nich wsiadać i podróżować nimi w maksymalnie komfortowych warunkach.

Podobne artykuły