Napaść na prokuraturę

Napaść na prokuraturę

OBORNIKI. Nocą z czwartku na piątek 16 sierpnia miał miejsce bezprecedensowy atak na budynek obornickiej prokuratury.
Ślady tego ataku zostały dostrzeżone około godziny 5:30. Nieustalony na razie osobnik próbował dostać się do budynku prokuratury rejonowej przy ulicy Starorzecznej od tyły budynku, niszcząc skobel służący do zamknięcia metalowej bramy oraz próbował wyłamać samą bramę, podważając ją jakiegoś rodzaju łomem od spodu i z boku.
Jego usiłowania okazały się być bezskuteczne. Prócz tego wybił szyby w trzech z czterech okien przyziemia na froncie budynku.
Sprawca musiał w trakcie tych działań doznać poważnego skaleczenia lub wielu skaleczeń, bowiem w miejscu zdarzenia znaleziono sporo śladów krwi.
O szkodach poczynionych podczas próby włamania prokuratura powiadomiła obornicki magistrat, bo budynek jest własnością miasta. Burmistrz powiadomił o zdarzeniu policję, ta nie czekając jednak na formalności podjęła działania mające na celu ustalenie sprawcy. Burmistrz zlecił też spółce gminnej PGKiM tymczasową naprawę okien.
Zamach na prokuraturę mógł być aktem czyjejś zemsty lub szaleństwa. Gdyby nawet udało się sprawcy wejść do budynku, to i tak nie można by było dostać się do akt czy dowodów przestępstw, bo te są strzeżone w specjalnym skarbcu i to bynajmniej nie zamykanym na skobel i kłódkę.

Podobne artykuły