Rogozińscy wodniacy kupują skuter

ROGOŹNO. Jak zdołaliśmy się nieoficjalnie dowiedzieć, rogoziński WOPR ma zamiar zakupić skuter wodny. Byłaby to bardzo pożądana jednostka szybkiego reagowania, niezwykle użyteczna w sezonie, gdy nad rogozińskimi jeziorami pojawia się wiele osób korzystających z wody – powiedział nam jeden z członków WOPR.
Taki skuter wyposażony w czterosuwowy, rzędowy, 3-cylindowy silnik Rotax o pojemności ok 1500 cm³ posiada cztery zawory na każdy cylinder, elektroniczny wtrysk paliwa i jest doładowany mechaniczną sprężarką. Posiada moc aż 230 KM, co daje mu ogromne przyspieszenie i możliwość rozwijania dużej szybkości.
Od czasu zakończenia ciszy na jeziorze Rogoźno, ruch na jego wodach wyraźnie się nasilił. Więcej osób na wodzie, to większe ryzyko niepożądanych zdarzeń i więcej działań ratowników. Dbają oni także o ład na wodach jeziora, zwłaszcza dotyczy to łódek, motorówek i skuterów wodnych.
Wśród ich użytkowników zawsze znajdzie się jakiś „wariat”, którego szczególnie trzeba mieć na oku. Stąd pomysł zakupu skutera o znacznej mocy wart jest pochwały, tym bardziej, że rogozińscy wodniacy sami pozyskali sponsorów wspierających ów zakup finansowo. Wydatek to niebagatelny, bo tego rodzaju skuter kosztuje około 70 tysięcy złotych.

Podobne artykuły