Szaleńcy i pijani na drogach powiatu

Szaleńcy i pijani na drogach powiatu

POWIAT OBORNICKI. Ostatnio informujemy dość często na naszych łamach o „wyczynach” nierozsądnych kierowców i widać tu tendencję do wzrostu niewłaściwych zachowań.
Mimo licznych apeli o rozwagę na drodze i trzeźwą jazdę nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy swoim postępowaniem stwarzają realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Tylko w przedostatni weekend na drogach powiatu obornickiego policjanci odnotowali trzy kolizje drogowe. Niestety mimo wielu apeli ujawniono również kierowców na „podwójnym gazie”, bez uprawnień do kierowania oraz kierującego, który gnał przez teren zabudowany z prędkością 143 km/h.
2 sierpnia około godziny 11.50 kierujący pojazdem ciężarowym marki Mercedes wraz z naczepą w Obornikach na ul. Polnej, podczas wykonywania manewru cofania nie upewnił się czy wykona go prawidłowo, w wyniku czego uderzył w stojący za nim pojazd marki VW Golf. Kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi.
Niespełna cztery godziny później doszło do kolejnego zdarzenia drogowego w Rogoźnie. Tam na ulicy Wielkiej Poznańskiej pani kierujący samochodem marki Volvo nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Nissan, w wyniku czego najechał na jego tył, a ten uderzył w wyniku przemieszczenia w przydrożną latarnię. Kierowca został ukarany mandatem i punktami karnymi.
Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w Obornikach na ul. Czarnkowskiej. Tam kierująca samochodem marki Audi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego uderzyła w przód samochodu osobowego marki Peugeot. Kierująca Audi została ukarana mandatem i punktami karnymi.
Koniec weekendu nie był końcem zdarzeń drogowych ani końcem braku odpowiedzialności za innych użytkowników dróg.
W minionym tygodniu niekwestionowanym królem głupoty został 38-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego. Został zatrzymany, gdy gnał samochodem marki Toyota z prędkością 143 km/h przez teren zabudowany w miejscowości Międzylesie. Przekraczając dozwoloną prędkość o niemal 100 km na godzinę nie uniknął poważnych kłopotów. Stracił uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, otrzymał mandat karny oraz 10 punktów.
Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się również 32-letni mieszkaniec Ryczywołu, który kierował pojazdem marki VW Golf nie tylko po pijanemu ale też bez uprawnień do kierowania pojazdami. Przeprowadzone badanie wykazało w jego żyłach niemal 3 promile alkoholu.
Kolejnym pijanym kierowcą był 22- letni mieszkaniec Rogoźna, kierującym w stanie nietrzeźwości samochodem marki Opel Corsa. Mężczyzna został zatrzymany 5 sierpnia parę minut po północy w Rogoźnie. Ten dla odmiany miał w organizmie 2 promile alkoholu.
Teraz skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.
W tym tygodniu policjanci z obornickiej drogówki zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania.
Pierwszym kierowcą, który stracił prawo jazdy była 41-letnia mieszkanka powiatu obornickiego, kierująca osobowym samochodem marki Peugeot. Kobieta została zatrzymana przez patrol drogówki na terenie gminy Oborniki tuż po godzinie 11:00. Pomiar prędkości wskazał u niej 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.
Następnym kierowcą, który stracił prawo jazdy był 38-letni mieszkaniec Poznania kierujący samochodem marki BMW. Mężczyzna został zatrzymany przez obornicką drogówkę w miejscowości Ludomy około godziny 20.00 Pomiar prędkości wskazał u niego 110 km/h w miejscu, gdzie również obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.
Wszyscy kierowcy otrzymali z rąk policjantów wysokie mandaty i punkty karne. Ich uprawnienia do kierowania zostały zatrzymane na okres 3 miesięcy.
Policjanci zatrzymali też 57-letnią mieszkanka gminy Obornik, która kierowała samochodem osobowym marki Suzuki kompletnie pijana. Kierująca została zatrzymana na terenie Obornik a przeprowadzone badanie wykazało w jej krwi prawie 4 promile alkoholu. Teraz skrajnie nieodpowiedzialna kobieta za swoje czyny odpowie przed sądem. Za jazdę po pijanemu może otrzymać karę nawet dwóch lat więzienia.

Podobne artykuły