Plaża w Łazienkach pojawi się jesienią

OBORNIKI. W poprzednim numerze ZO informowaliśmy o odłożeniu do wiosny planów budowy miejskiej plaży w Łazienkach z uwagi na prace przy moście nad Wełną oraz bliskiej jesieni.
Ten plan się jednak zmienił, bowiem gmina pozyskała na budowę plaży potężne wsparcie finansowe, które to pieniądze muszą zostać wykorzystane jeszcze w tym roku.
Mowa o środkach przekazanych Obornikom przez wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego w kwocie 143 378 zł, oraz ponad 120 tysięcy z LGD 7 Ryb, co stanowi 74% kosztów inwestycji wartej ok 300 tysięcy.
W ramach projektu zatytułowanego „Rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na terenie Łazienek Obornickich poprzez budowę plaży i zaplecza gospodarczego” oprócz piasku pojawią się na tym terenie także: drewniana altana, podwójna pergola, betonowe leżaki, budynek gospodarczy, ławki oraz stoły do gier planszowych takich jak szachy, warcaby, halma. Inwestycję realizować będzie firma POL-BUD Ryszarda Polnika z Zamysłowa, a zakończenie prac, wartych 300 tys. zł, planowane jest do 31 października.

Podobne artykuły