Oborniccy policjanci zatrzymali groźnych bandziorów

Oborniccy policjanci zatrzymali groźnych bandziorów

GMINA OBORNIKI. Kierowca samochodu osobowego marki Audi A6, 21-letni mieszkaniec gminy Ujście, zabrał z szosy dwóch autostopowiczów w wieku 25 i 40 lat, mieszkańców Wrocławia i Kamienia Pomorskiego.
Oni w podzięce pobili go i okradli. Pokrzywdzonego wyrzucili z auta i odjechali. Do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 lipca na terenie powiatu pilskiego.
Z relacji pokrzywdzonego wynika, że w Chodzieży dwóch mężczyzn poprosiło go, aby zawiózł ich do Piły i z powrotem. W pewnym momencie podczas podróży powrotnej, na terenie gminy Ujście pasażerowie zaatakowali kierującego.
Jak się okazało, napastnicy dusili go i siłą wyciągnęli z samochodu na jezdnię, gdzie kopali i uderzali pokrzywdzonego po całym ciele. Następnie dwóch napastników odjechało jego samochodem, w którym znajdował się także telefon komórkowy oraz dokumenty należące do pokrzywdzonego.
Kiedy pobity zawiadomił służby, natychmiast policjanci z komend powiatowych w Pile, Chodzieży i Obornikach wdrożyli działania zmierzające do zatrzymania sprawców i odzyskania mienia.
Sprawcy zostali ostatecznie zatrzymani przez funkcjonariuszy obornickiej policji.
Jednocześnie czynności w sprawie napaści podjęli funkcjonariusze z Chodzieży. W związku z tym, że do zdarzenia doszło na terenie powiatu pilskiego, w sprawę zaangażowani byli też pilscy policjanci.
Wspólne, zintensyfikowane działania policjantów komend w Chodzieży, Obornikach i Pile doprowadziły do zatrzymania obu niebezpiecznych mężczyzn. Sąd Rejonowy w Chodzieży zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt.
Po zebraniu materiału dowodowego przez policjantów z wszystkich trzech komend sprawcom napaści zostały już przedstawione zarzuty.
Zatrzymani to 25-letni mieszkaniec Wrocławia i 40-leni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi odpowiednio kara do 10 i 12 lat więzienia.

Podobne artykuły