Wystawa obrazów sakralnych

Wystawa obrazów sakralnych

RYCZYWÓŁ. W niedzielę Koło Gospodyń Wiejskich „Ryczywół nad Flintą” zorganizowało ciekawe spotkanie na terenie usytuowanym przy kościele parafialnym.
Była to wystawa obrazów, których wiek w wielu przypadkach sięga nawet czasów przedwojennych. Wystawę ulokowano na placyku pomiędzy kościołem a starą plebanią. Organizatorzy wyeksponowali tam ponad dwieście obrazów sakralnych, przedstawiających postacie oraz sceny biblijne, w których najczęściej pojawiającym się motywem była Święta Rodzina, jak również postacie Jezusa i Maryi. Eventowi towarzyszył koncert pieśni religijnych i nie tylko.
Licznie zgromadzeni parafianie podziwiać mogli głos Jakuba Herforta, Sandry Kamińskiej i Radka Krzesińskiego, jak również grę instrumentalną Martyny Kosznej, Kacpra Kosznego oraz Kordiana Nowickiego. Po koncercie, w otoczeniu uroczych budynków kościelnych i w pięknych okolicznościach przyrody, rozmawiano przy kawie i domowych wypiekach.
Z wszystkich tych części niedzielnego spotkania najważniejszy i najpiękniejszy był gest parafian, którzy tego dnia przekazali na remont kościoła katolickiego sumę 1.943,22 zł oraz przynieśli setki nakrętek dla Martynki.
Organizatorzy serdecznie dziękują za naszym pośrednictwem księdzu proboszczowi za udostępnienie terenu przykościelnego, KGW Radomianie za pyszne ciasto i przekazane na wystawę obrazy oraz sołectwu Ryczywół za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego. Nade wszystko dziękują wszystkim, którzy przybyli na spotkanie i dobrze czuli się w jednym z najpiękniejszych miejsc Ryczywołu.

Podobne artykuły