Dwie pieczenie na jednym ogniu

Dwie pieczenie na jednym ogniu

ROGOŹNO. Starosta Zofia Kotecka lustrowała przebieg prac nad przebudową dachu na budynku szkoły im. Cegielskiego w Rogoźnie. Z tempa prac jest zadowolona, ale jej wizyta wniosła coś jeszcze.
Ciekawym i wartościowym elementem architektonicznym szkolnego gmachu są blendy, znajdujące się nad oknami w wysokiej, środkowej części szkoły. Wymagają jednak odnowienia, by budynek pod nowym dachem odzyskał dawny, dostojny wygląd. Sam remont blend nie byłby zadaniem kosztownym, ale jeżeli do tego dodać niezbędne i wysokie rusztowania, to rachunek poszybowałby w górę.
Formalnie starosta powinna zlecić odnowę blend firmie budowlanej, zabezpieczywszy projekt, kosztorys i budżet. Kotecka nie zawsze jednak działa w pełni formalnie, czasami bardziej „po kobiecemu”. Tak było w tym przypadku. Widząc podczas wizyty ustawione przez dekarzy rusztowania, poprosiła o ich użyczenie dla naprawy elementów architektonicznych. Zgodę uzyskała i tym sposobem bez dodatkowych kosztów blendy zostaną naprawione i to za całkiem niewielkie pieniądze. – W innym przypadku, ze względu na wysoki koszt ustawienia rusztowań, nigdy byśmy tych ciekawych elementów nie odnowili – powiedziała Zofia Kotecka i trzeba przyznać, że jej działanie, choć nie do końca formalne, ale zgodne z prawem, było bardzo skuteczne i to się przecież liczy.

Podobne artykuły