W tym roku nici z plaży

OBORNIKI. Władze Obornik planowały utworzenie jeszcze w tym roku nad Wełną, na terenie Łazienek, nowoczesnej piaszczystej plaży z wszelkimi plażowymi urządzeniami.
Miała ona powstać pomiędzy zejściem schodami od strony ulicy Szpitalnej, a powstającym tam mostem budowanym w ciągu obwodnicy wałeckiej. Burmistrz Tomasz Szrama zakładał, że według wcześniejszego harmonogramu prac, teren przy moście, zajęty czasowo przez drogowców, będzie wolny na przełomie wiosny i lata. Tymczasem wojewoda przez pół roku nie wydawał firmie Skanska pozwolenia na rozpoczęcie budowy obwodnicy, wszelkie harmonogramy straciły swą aktualności i nawet pomimo przyspieszenia na placu budowy, teren nadal nie jest wolny i w ciągu sierpnia zapewne wolnym się nie stanie.
Budowanie plaży we wrześniu, a może i nieco później, nie ma racjonalnego uzasadnienia, więc lepiej zrobić to na przyszłą wiosnę, by plaża służyła cały sezon – powiedział sekretarz gminy Krzysztof Nowacki. No cóż można powiedzieć, skoro nie da się mieć mostu i plaży jednocześnie, to trzeba cieszyć się z mostu, a o plaży jedynie pomarzyć.

Podobne artykuły