100 ławek dla obornickich szkół

100 ławek dla obornickich szkół

GMINA OBORNIKI. Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego 2018/19 Christa Kruger ze Stowarzyszenia Partnerstw Międzynarodowych w Luneburgu pytała Adama Malińskiego o to, czy przydadzą się w powiecie obornickim szkolne stoliki i krzesła dla uczniów młodszych klas I- III.
Takie pytanie skierował do Centrum Usług Wspólnych w Urzędzie Miejskim w Obornikach. Dyrektor Centrum Krzysztof Hetmański wyraził zainteresowanie przejęciem tych mebli. Koordynację i łączność po stronie niemieckiej wzięła na siebie Gisela Gliesche – przewodnicząca Stowarzyszenia Partnerstw Międzynarodowych w Luneburgu, a gmina Oborniki zapewniła odpowiedni transport.
W upalny, poniedziałkowy poranek 1 lipca grupa wolontariuszy seniorów w osobach: Gisela i Gummar Gliesche, Christa i Hans Kruger, Jurgen Stern, woźny szkoły Grundschule Haudorf w gminie Bardowick – Grutzmacher oraz dyrektorka szkoły Guenther Bethge przy wsparciu polskiego kierowcy przygotowała transport 100 stolików i 60 krzeseł. Jak podkreśla Adam Maliński: Był to imponujący wysiłek przyjaciół Obornik w północnych Niemczech.

Podobne artykuły