Stracili prawa jazdy, pieniądze i punkty

GMINA POŁAJEWO. W minionym tygodniu kilku kierowców jadących przez Sierakówko w gminie Połajewo straciło prawo jazdy i zarobiło punkty karne oraz mandaty za przekroczenie o ponad 50km/h dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.
W miniony poniedziałek czarnkowscy policjanci zatrzymali dwóch takich kierujących. Teraz przez kolejne trzy miesiące nie będą mogli wsiąść za kierownicę.
Pierwszy z nich to mieszkaniec powiatu kłobuckiego, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Sierakówku około godziny 8:40. Pędził on przez wieś Skodą z prędkością 118 km/h pomimo, że był w obszarze zabudowanym.
Po około trzech godzinach doszło do kolejnego przekroczenia prędkości, tym razem przez mieszkańca powiatu koszalińskiego. Ten kierował Seatem mając na liczniku 111 km/h.
W obu przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy, ukarali ich mandatami i przyznali po 10 punktów karnych. Teraz przez najbliższe trzy miesiące mężczyźni będą musieli zrezygnować z jazdy. Kierowców ukaranych jedynie mandatami było tak wielu, że szkoda miejsca by o nich pisać.
Wspomniana droga wiedzie w kierunku wybrzeża środkowego, więc warto zwolnić w terenie zabudowanym, by niepotrzebnie nie uszczuplać wakacyjnego budżetu.

Podobne artykuły