Formalne przekazanie targowiska

Formalne przekazanie targowiska

OBORNIKI. W ubiegły poniedziałek odbyło się oficjalne przyjęcie obornickiego targowiska. Prócz burmistrza Obornik uczestniczył w nim wicemarszałek województwa wielopolskiego Krzysztof Grabowski, który współfinansował tę inwestycję oraz poseł na Sejm Krzysztof Paszyk, który zadbał o owe środki dla Obornik. Obaj panowie obejrzeli stragany, pomieszczenia socjalne i przyznali, że obiekt wart jest kwoty jaką kosztował. Towarzyszący gościom Przemysław Mączyński wyjaśniał zakres ostatnich prac przed oficjalnym otwarciem, a Tomasz Szrama tłumaczył przyczyny przekroczenia terminów zakończenia prac. Na szczęście marszałek zgodził się przesunąć finansowanie targowiska do sierpnia, więc gmina nie będzie miała żadnych problemów z dofinansowaniem zewnętrznym, wynoszącym ponad milion złotych. Krzysztof Grabowski przyznał, że w Wielkopolsce powstało kilkanaście podobnych targowisk z dofinansowaniem unijnym przydzielanym przez urząd marszałkowski, choć wiele gmin zrezygnowało z ich budowy, tłumacząc to brakiem środków własnych.
Podczas wizyty szczególnie interesowała go część socjalna, bardzo ważna dla zapewnienia sprzedającym, jak i kupującym właściwych warunków higienicznych. Wszelkich wyjaśnień udzielał mu Jacek Glapiak. Dla odmiany przewodniczący komisji gospodarki rady miejskiej Paweł Dreger wyjaśnił zasady przyznawania kupcom ich stanowisk do handlu.
Tomasz Szrama zaprosił gości do zwiedzenia Łazienek, choć ostatecznie uniemożliwiła to burzowa pogoda. Tu warto przypomnieć, że to urząd marszałkowski buduje tam obwodnicę wałecką, dzięki życzliwości marszałka Krzysztofa Grabowskiego udało się zdobyć finansowanie na przebudowę Łazienek, a teraz i targowiska. Jesteśmy panu marszałkowi zobowiązani za pomoc i wsparcie przy odnowie znacznej części centrum Obornik – powiedział Tomasz Szrama przed pożegnaniem gości.
Już 18 lipca kupcy wrócą na dawne targowisko, które będzie czynne teraz w poniedziałki, czwartki oraz soboty.

Podobne artykuły