Kamera na krajówce nie teraz

Kamera na krajówce nie teraz

OBORNIKI. Nasi czytelnicy skarżą się na pojazdy i to głównie ciężarowe, które wjeżdżają na skrzyżowanie 11 Listopada i Kopernika nie mając szans na przejazd i blokują drogę pojazdom wyjeżdżającym z ulicy Kopernika. Powstaje w ten sposób zamęt i bałagan, a bezpieczeństwo jadących, a nawet pieszych jest poważnie zagrożone.
Policja już niejeden raz ustawiała w pobliżu radiowóz z kamerą, karząc mandatami tych najbardziej utrudniających przejazd. Podczas każdej z takich akcji ukarano niemal setkę kierowców, głównie spoza Obornik.
Jedna z naszych czytelniczek zasugerowała, aby zamiast partoli policyjnych, zainstalować na stałe na skrzyżowaniu kamery i ostrzeżenie, że jest ono monitorowane. Pomysł to bardzo dobry, ale jest problem.
Droga główna należy do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, a ta nie ma zamiaru niczego tam montować. Niewiele wskórać może w Dyrekcji obornicki magistrat, bo ta rządzi się własnymi prawami. Trzeba więc czekać, aż zmieni się Dyrekcja i wtedy może ta nowa problem dostrzeże.

Podobne artykuły