Nie będzie remontu mostu ma Flincie

GMINA RYCZYWÓŁ. Zaplanowany na początku roku remont mostu na Flincie trzeba będzie odwołać na inny czas, bowiem powiat obornicki nie uzyskał wsparcia finansowego na tę inwestycję.
Remont co prawda planowano na początku roku ale mowa o jego konieczności była jeszcze w roku 2018 a o potrzebie remontu było wiadomo w latach wcześniejszych.
Tworząc budżet na ten rok starostwo powiatowe przeznaczyło na remont mostu pól miliona, a gmina Ryczywół drugie tyle. Pozrastały milion miał pochodzić z Rządowego Programu Budowy Dróg Lokalnych. Wniosek o ten projekt składał jeszcze były dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Bogdan Jeran. Nie złożył jednak w terminie ważnych załączników, więc projekt nie miał szans powodzenia i nie był nawet brany pod uwagę. Dlaczego tak się stało, tego nie wiadomo, bo czasu na dopięcie tej sprawy było dość.
– Będziemy aplikowali o dofinansowanie tej inwestycji w roku przyszłym i to z nowym dyrektorem oraz znacznie skuteczniej – powiedział wicestarosta Waldemar Cyranek.
Most jest w takim stanie technicznym ,że do przyszłego roku wytrzyma. W budżetach powiatu obornickiego oraz gminy Ryczywół pojawiło się w ten sposób po pół miliona, które będzie można przeznaczyć na inne inwestycje.

Podobne artykuły