Powstańców dwukierunkowa a parkowanie po nowemu

OBORNIKI. Widać już nieodległy dzień oddania do użytku trasy wałeckiej. To wiąże się z przejęciem przez gminę drogi wojewódzkiej z ulicą Czarnowską, Rynkiem i Powstańców Wlkp. Wtedy powstanie pytanie – co dalej?
Nie ma przeciwników planu burmistrza Tomasza Szramy, by ulica Powstańców znów była dwukierunkowa, tym, bardziej, że jest to jedyna ulica w mieście nie mająca konfliktu z drogą krajową, co ma w dobie korków ogromne znaczenie.
Zmieniony zostanie ruch na obornickim Rynku, a on sam przejdzie metamorfozę. Przemysław Mączyński już wystąpił do operatora strefy ograniczonego parkowania o zniesienie jej na północnej pierzei Rynku. Strefa zostanie usunięta z ulicy Powstańców i przeniesiona na ulice przy parku Niepodległości. Na części Rynku, na ścianie przy bankach, będzie jedynie parkowanie wzdłużne. Przystanek dla autobusów zostanie przeniesiony ma miejsce obecnych toalet. To o czym tu informujemy jest na razie jedynie koncepcją. Burmistrz Tomasz Szrama chce o zmianach dyskutować ze społeczeństwem. – Ostatecznie będzie tak, jak zechcą tego mieszkańcy – stwierdził podczas wizyty w naszej redakcji.

Podobne artykuły