Oborniczanka nie dała się oszukać na CBŚ

OBORNIKI. Z 70-letnią mieszkanką Obornik skontaktowali się oszuści, próbujący oszukać seniorkę metodą „na funkcjonariusza CBŚ”. Jednak ostrożna i rozsądna seniorka nie uwierzyła w przedstawioną historię i nie pozwoliła pozbawić się oszczędności.
Do 70-letniej seniorki zadzwonił mężczyzna podając się za „kuriera banku”, który miał dostarczyć jej przesyłkę. Mężczyzna podał jej imię i nazwisko oraz adres zamieszkania, który był nie zgodny z jej miejscem zamieszkania.
Po zakończonej rozmowie z „kurierem” zadzwonił do kobiety mężczyzna podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu, który poinformował ją, że „kurier”, który się z nią kontaktował jest przestępcą z zorganizowanej grupy działającej w bankach i w żadnym wypadku nie powinna się z nim kontaktować. Następnie mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚ zaczął kobietę rozpytywać na temat posiadanych oszczędności, a także poinformował seniorkę, że w celu weryfikacji jego danych ma zadzwonić pod numer telefonu 61 2222997. Starsza pani zadzwoniła pod wskazany wcześniej numer telefonu, gdzie usłyszała głos mężczyzny, który potwierdził dane „funkcjonariusza CBŚ”. Ponadto rozmówca kazał wykonywać polecenia wydawane przez policjanta CBŚ.
Seniorka od razu miała pewne podejrzenia co do przedstawionej historii i zadzwoniła od razu do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach informując o zaistniałym zdarzeniu. Policjanci natychmiast uspokoili seniorkę i przekazali, że nikt takiej sprawy nie prowadzi i osoby, które telefonowały do niej, to oszuści. 70-letnia mieszkanka Obornik nie straciła swoich oszczędności.

Podobne artykuły